Osmaniye Kırmadan Su Kaçağı Tespiti +90 539 831 69 22

Teknoloji ilerlemeye başladıkça kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmaların sayısı daha da çoğalmaktadır. Tadilatı yeni bitmiş bir banyonun tesisat borularında ortaya çıkabilecek sızıntı sizin su kaçağı firması aramanıza neden olur. Yaşanan su kaçağı sorunlarının ortaya çıkmasında ki ana neden kalitesiz boru kullanımı ve usta seçimidir. Firma seçimi tercih ederken dikkatli olmanız gereken konular şunlardır:

Su Kaçağı Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Su kaçağı bulma işleminde kamera yüksek maliyetli bir alet olduğu için birçok su kaçağı yapmakta olan firmalarda görüntülü kaçak arama cihazı bulunmamaktadır. Evinizde işlem yaptırırken kesinlikle kameralı cihaz kullanılmasını talep edin.
 • Abartıldığı gibi su kaçağını bulan aletler toprağın ya da beton zeminin altını göstermez. Basit bir dinleme ve kameradan oluşan bir sistemdir. Su kaçağını bulmada en önemli unsur cihazları kullanan ustanın deneyimidir. Tecrübeli bir su tesisatçı çoğu zaman cihaza gerek duymadan su kaçağının yerini tam yerinde gösterir.
 • Su kaçağını bulamayan ustalar çoğunlukla birden çok bölgede kaçak olduğunu gösterip evinizin bütün tesisatını değiştirmenizi tavsiye edebilir. Birden çok patlamış boru olmadığı sürece tesisatı yenilemenize gerek yoktur.
 • Kırmadan su kaçağı tamir edilemez. Su sızıntısı tespiti yapılırken kırma uygulaması yapılmaz. Çok az sayıda ki basit kaçaklar kırmadan tamir edilir.
 • Su kaçağı tespiti yapılırken basınçlı su ile borular test edilir. Bu işlem uzun sürdüğü için çoğu kez bu kontrol yapılmaz. Yüksek bütçelerle karşılaşmamak için temiz su borularında basınç testi yapılır.

Su Kaçağı Tespitinde Firmanın Önemi

Kameralı sistemleri kullanan pek çok firma su kaçağı servis hizmeti verdiğini size telefonda bilgilendirebilir. Firmamızı diğer firmalardan ayrıcalıklı  kılan birkaç özellikten bahsedersek:
Su Kaçağı Tespit Merkezi firmasını ayrıcalıklı kılan özellikler

 1.  Firmamız farklı bölgelerde deneyimli ustalarla çalışmaz. Çalışan tüm ekibimiz kendi yapımızda geliştirdiğimiz tesisat ustalarından oluşmaktadır.
 2. Kuruluşumuzda firmamızda çalışmaya başlayan su kaçağı ustaları ile hala devam etmekteyiz. Sektörde Su Kaçağı Tespit Merkezi adı bir marka olmuştur. Google arama motorunda Su Kaçağı Tespit Merkezi yazın ve arama yapın. Adımıza verilen tüm reklamları görebilirsiniz.

Su Kaçağı Tespit İşleminde Usta Faktörü

Telefonda anlatılan hizmetin kalitesi evinize gönderdiği servis personeli ile aynı değerdedir. Kolay su kaçaklarını her usta tespit edebilir. Önemli olan tespit edilmesi zor olan kaçakların yerini bulmaktır. Su tesisat alanında çalışmış eleman işe alındıktan sonra firmamızda deneyimli ustaların yanında en az 1 yıl eğitimini tamamlayıp servise çıkarılmaktadır.

Kaçak Tespiti Yaparken Ustaların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar:

 • Su kaçağı sektöründe çalışan ustaların kesinlikle dikkatli ve sabırlı olması gerekir. Sabırlı kişiler, sorunlu bir kaçak ile karşılaştıklarında hemen sorunu ortadan kaldırırlar.
 • Pis su boruları kontrol ederken, su kaçağı kamerasını borunun içerisine çok yavaş hareketlerle göndermelisiniz. Hızlı geçişler sırasında borularda kırık noktaları göz ardı edebilirsiniz.
 • Her evde soğuk ve sıcak su borularına basınç testi yapılması gerekir. Temiz su testi yapılmadan kaçak tespit işlemini sonlandırmak yapılan genel sorunlar arasında yer alır. Basınç testi sırasında kullanılan manometre periyodik olarak yenisi ile değiştirilmelidir.
 • Kontroller sırasında atık su borularının eğimsiz olduğu kanaatine varılırsa boru geçiş noktaları tekrar gözden geçirilmelidir. Boru içerisinde su kalması her zaman su sızıntısına yol açmaz.
 • Kullandığınız su kaçağı cihazlarına iyi bilmelisiniz. Kullanılan cihazlar yurt dışında üretildiği için çalışma frekanslarının doğru değerlerde olduğunu kontrol etmeniz gerekir.
 • Kombinin kalorifer borularında termal kamera ile su kaçağı kontrolü yapılırken, cihazın renk paletinin gökkuşağı seçili olduğundan emin olun.
 • Boru çatlaklarının yer tespitinde kullanılan dedektörün 512 hz ayarlı olduğunu kontrol edin. Toprak altında bu işlemi yapıyorsanız derinlik mesafesine göre sinyali artırmanız gereklidir.
 • Patlak boru tamiri için kimyasal ilaç kullanılması zorunlu yerlerde tesisat sisteminin kapalı devre olarak çalışması gerekmektedir. Açık devre tesisat borularında yaptığınız kimyasal uygulama uygun olmaz.
 • Patlak borunun tamiri yapıldıktan sonra farklı bir tesisat kaçağı var mı yok mu görülür, işlem sonlandırılır.

Mutfakta Su Kaçağı Tespiti

Mutfak dolaplarının altında patlayan su borusu alt katın tavanından veya kendi evinizin seramik aralarından kendini dışarıya atar.

Banyoda Su Kaçağı Tespiti

Banyolarda genelde duşun altından veya klozetin pis su borusundan kaynaklı su kaçakları oluşmaktadır. Müşteriler çoğunlukla duşun borusu tıkandığında ucu sivri aletlerle tıkanıklığı açmaya çalıştıklarında borulara zarar verebilir.

Parke Altında Su Kaçağı Tespiti


Parke kabardığında evinizde su kaçağı olduğu kesindir. Kalorifer boruları genellikle odalarda bulunan parkelerin altından geçmektedir. Böyle bir durumda karşılaştığınızda kombinin suyu sürekli eksilir.

Demir Boru Su Kaçağı Tespiti

Demir borularda herhangi bir çürüme korozyon olmadığı sürece ortalama 30 yıl dayanıklı borulardır. Demir boru döşenmiş eski dairelerde su kaçağı tamir işlemi yapılmaz. Tesisat borularının tamamının değişimi daha sağlıklı olacaktır.

Koridorda Su Kaçağı Tespiti

Banyo ve tuvalete dağıtım borularında dağıtım yapıldığı koridordur. Koridorlarda genelde soğuk ve sıcak su kaçağı  ortaya çıkmaktadır. Kolay tamir işlemiyle sorun ortadan kaldırılır.

Tuvalet Su Kaçağı Tespiti

Alaturka veya alafranga tuvalet tiplerinde genellikle atık su borularında su kaçağı problemi oluşur. Eski tip tuvaletlerde çok sık yıkama yapıldığı için fayans derz aralarını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Derz aralarında yaşanan boşluklar su sızıntısı oluşmasına sebep olur.

Su Kaçağı Tespit Merkezi; Kameralı su kaçağı aletle ile ileri teknoloji su tespit çalışmaları yapmaktadır. Görüntülü su kaçağı hizmetini, sektörde gerek personel kalitesiyle gerek makine farkıyla veren en iyi firmalar arasındadır. Su sızıntısı sorunlarında her ev için farklı çözümler sunan firmamız satış sonrası verdiği hizmet ile kendini kanıtlamış firmadır.